افتتاحییه ی انجمن

برگزاری اولین کارگاه آموزشی انجمن علمی دانشجویی پزشکی همراه با ایین افتتاحییه ی انجمن


در تاریخ 96.3.17 روز چهارشنبه، اولین کارگاه آموزشی انجمن علمی پزشکی با عنوان " اپروچ به مرگ با بررسی و مدیریت علایم حیاتی" توسط جناب آقای دکتر محمودی آذر در ساختمان آموزشی بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار گردید.

این کارگاه که با استقبال گسترده ی دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی پزشکی واقع شده بود؛ با مراسم افتتاحیه ی انجمن علمی آغاز گردید.

در این مراسم خانم چیمن دانشیار،دبیر انجمن، ضمن خوشامدگویی و معرفی انجمن، به توضیح و تشریح فعالیت های آتی و اهداف ایجاد انجمن پرداخت و در انتها اعضای شورای مرکزی و هیئت موسس انجمن به دانشجویان معرفی شدند.

جناب آقای دکتر خادم وطن،مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه ی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، مسرت خود را از تشکیل انجمن علمی پزشکی بیان کردند؛که جای انجمن علمی پزشکی در میان انجمن های علمی سایر دانشکده ها خالی بود.

ایشان اظهار داشتند:سنگین بودن بیش از حد دروس پزشکی باعث شده آموزش برخی مسائل ساده و در عین حال اساسی که حتی حاذق ترین پزشکان نیز به آن نیازمند هستند، فراموش شود.

از جمله تزریقات،نحوه ی نگارش صحیح پروپوزال،تفسیر اصولی ECG و CT Scan و... ،که همه ی اینها از کمبودهایی هستند که در راه آموزش آنها قدمی برداشته نشده است.

ما در این انجمن علمی برآنیم که با شناسایی این خلا ها و کمبود های آموزشی و یادگیری آنها،پزشکان با سواد و سربلندی تحویل جامعه دهیم.

ایشان از تک تک دانشجویان خواستند تا پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح کرده،تا در کنار یکدیگر و همه با هم در صدد رفع این نیازها و مشکلات گام برداریم.

سپس جناب آقای دکتر فیروزی،معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه،فرمودند: هدف اصلی همه ی کسانی که در یک دانشگاه و موسسه ی آموزش عالی تحصیل می کنند،در درجه ی اول باید باسواد و متخصص بودن در حیطه ی خودشان باشد.

در انجمن علمی کارها توسط دانشجویان مدیریت می شوندو مسئولین نیز از این برنامه ها حمایت می کنند.

ایشان ضمن قدردانی از دبیر و فعالین انجمن،حمایت تمام و کامل معاونت فرهنگی و دانشجویی را از این انجمن اعلام کردند و همچنین از دانشجویان خواستند تا با فعالیت های علمی و پژوهشی در حیطه های میان رشته ای، زمینه را برای خروجی های علمی قابل قبول ایجاد کرده و تجربه های جدیدی نیز برای فعالیت های آتی خود کسب کنند.

فرم های عضویت انجمن نیز در میان شرکت کنندگان کانون توزیع شد؛تا از آنجایی که فعالیت های انجمن،دانشجو محور می باشد، دانشجویان زمینه های علاقه مندی و توانمندی خود را ثبت کنند تا در فعالیت های آتی کانون مشارکت بیشتری داشته باشند.

پس از پایان مراسم افتتاحیه و پخش کلیپ های معرفی انجمن، کارگاه با سخنرانی و تدریس شیوا و جذاب دکتر محمودی آذر آغاز شد.

این کارگاه که به صورت تئوریک برگزار شده بود، در مراحل بعدی به صورت عملی برای دانشجویان شرکت کننده برگزار خواهد شد و گواهی های شرکت در کارگاه برای شرکت کنندگان صادر و در پرونده ی آنها ثبت می شود.

 

تهیه کننده گزارش: نیلوفر مرادی فر

 


تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۳/۲۶ ۱۹:۰۳ | دفعات بازدید: ۲۰۹ بازدید

تگ ها: -دیدگاه های کاربرانثبت نظرتمامی حقــوق مادی و معــنوی این سایت متــعلق به معـــاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد - طراحی:پارسه وب